Kuru yemişin faydalarını biliyor muydunuz aşağıda sürekli tükettiğimiz bazı kuru yemişlerin faydalarını sizlerle paylaşmak istedik.

Ayçiçek Çekirdeğinin Faydaları

Ayçiçek çekirdeğini kolestrolü düşürür, düşünme ile ilgili işlerde çalışan insanların zihnini açar, damar sertliğine iyi gelir, çocuğunuz zayıf kalmışsa günde 50 gr kadar zayıf çocuklara iyi geldiği görülmüştür.

Ayçiçek çekirdeği aynı zamanda cinsel arzuları artırır, idrarı sökmeye yardımcı olur, solunum ile iligili rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Antep Fıstığının Faydaları

Antep fıstığı severek yediğimiz kuru yemişin başında gelmektedir. Antep fıstığının faydaları; antep fıstığı B1 vitamini, protein ve fosfor içerir buda insan vücudunun bu vitaminlerin yüzde 35 ini antep fıstğının yüz gıramında karşıladığı belirlenmiştir.

Kan şekerinin yükselmesini önleyici faydası vardır. Aynı zamanda Antep fıstığı akciğere iyi gelmektedir. İltihab ve öksürük gibi akciğerde oluşan bazı sorunlara son derece faydalıdır.

Yer Fıstığının Faydaları

Yer fıstığı yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı bir kuruyemiştir. Bu kuru yemişin faydaları kan şekerinin yakılması ve kalp sağlığını koruma gibi etkileri vardır. Aynı zamanda sigara ve alkolün yarattığı kötü etkileri azaltmaya yardımcı olur.

Posalı bir yiyecek olan yer fıstığı, kanser riskini azaltmaya yardımcı olur. Bağırsaklara olumlu etkileri vardır.

Leblebinin Faydaları

Leblebi faydaları anne sütüne iyi gelir. Aynı zamanda mideye olumlu etkileri vardır. Mide asitini alarak mideyi rahatlatır, kilo kaybına yardımcı olur, tokluk hissi verir, özellik diyet yapanlar içerisinde yağ olmadığı için tok tutması için leblebi tüketmektedir.

Kuru Hurmanın Faydaları

Hurma kemik hastalıklarına iyi gelmektedir, zihin ve beden gelişimi için son derece önemli bir besindir, soğuk algınlığına gelir ve kanseri önleyici bir etkisi vardır.

Yukarıda bazı kuruyemişlerin neye iyi geldiği ile ilgili bilgilendirme amacıyla yazılmıştır makale. Kuruyemişin faydaları adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.