Aşağıda okuyacağınız yazı mutluluk veren besinler hakkında bilgiler içermektedir.
Herhangi bir tedavi önerisi içermez sadece bilgi amaçlıdır.
Bazı insanlar derpresyona girince kendini yemeğe verirler. Yemek yemek mutluluk verir mi diye sorarsanız yapılan araştırmalara göre evet bazı besinler antideprasan özelliği ile insanlara mutluluk vermektedir.

İsveç Pazısı: pazı magnezyumu yüksek bir besindir. Gerekli enerjiyi vücuda vererek mutlu hisstmenizi sağlar.

Mor Patetes: Mor patates te ne diye sormayın. Mor patates market ve her manavda bulunmaz İçindeki minareller sayesinde güçlü antioksidan etkiye sahip bir besindir. Sindirimi kolaylaştırır. Halsizliğe iyi gelir. Kendinizi zinde hissetmenize yardımcı olur.

Midye: B12 vitamini deposu olan midye kalorisi az olan bir besin olmakla birlikte yağ yapmayan bir besindir. Protein açısından son derece kuvvetlidir. Gelişim için önemli bir besindir.

Siyah Çikolata: Beyne giden kan akışını hızlandırara kendinizi mutlu hisstmenizi sağlayan ve mutluluk veren yiyecekler arasında en çok bilinen besindir.

Yoğurt: Evmiziden eksik etmediğimiz yoğurt kalsiyum olarak sütten daha zengin bir besin değeridir. Vücudun dinç kalmasına yardımcı olur. Yağların yakılmasına ve sindirimi düzenlemeye yardımcıdır.

Bal:  İçindeki şeker ile enerji verir ve bu şeker asla vücuda zarar vermez, yağ yapmaz gelişim için son derece önemli olan bal antidepresan özelliğiile kendinizi mutlu hisstmenize yardımcı olur. Çocuk, yetişkin, yaşlı demeden balı herkesin tüketmesi gereklidir.

Çeri Domatesi: Güçlü antioksidan özelliğe sahip olan çeri domatesininin zeytin yağı ile tüketilmesi önerilmektedir.
Lif açısından kuvvetli bi brsin olan çeri domatesi özellikle kahvaltılarda tüketmek sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.