Yılan Yağı

Sağlıklı saçlar, tüm insanların en önem verdiği konulardan biridir. Saç bakımı konusu kadınların ve erkeklerin titizlik içerisinde çalıştığı konulardan biridir. Bu konuların ele alınmasında insanlar son derece dikkat eder.

Saç Bakımının Önemi

Kadınlar ve erkekler saçlarına çok fazla önem verirler. Bunun en büyük nedeni sağlıklı saçlara sahip olmanın kişilere çok daha fazla hava kattığıdır. Kadınlar için saçları ayrıca önemlidir. Her gün farklı şekillerde yaptıkları saçlar ile daha güzel görünmek ister.

Kadınlar için güzel görünmek her zaman önemlidir. Kadınların güzel görünmesine katkı sağlayan en önemli şey ise saçlarıdır. Çünkü sağlıklı saçlara sahip olmak kadınların da sağlıklı bir görünüme ulaşmasına katkı sağlar. Özellikle kadınlar için uzun saçlar çok önemlidir. Ancak kadınların saçları uzadıkça pek çok sorun da ortaya çıkar. Bu sorunların başında saç kırılmaları ve dökülmeleri gelir. Bu nedenle kadınlar sağlıklı saçlara sahip olmak için sürekli saçlarını kestirmek zorunda kalırlar. Hem sağlıklı hem de uzun saçlara sahip olmak ise onlar için oldukça zordur.

Erkekler için de durum kadınlarınkinden farklı değildir. Erkekler genellikle saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Saç dökülmesi hem çevresel hem de genetik faktörlere bağlı olabilir. Bunun önüne geçmek için de saç bakımlarına oldukça önem verirler. Çoğu zaman erkekler saç dökülmesine karşı önlem olacak saç bakım ürünleri arayışı içerisine girerler. Bu sayede saç dökülmesi sorunundan kurtulmayı amaçlarlar.

Doğal Saç Bakım Ürünleri

Saçları uzatmak ya da dökülmelerine önlem olmak için kullanılan ürünlerin mutlaka doğal ürünler olması gerekir. Çünkü saçlarımız bakım konusunda oldukça hassastır. Yanlış bir uygulamanın yapılması saçların daha fazla dökülmesine neden olur.

Doğal ürün kullanımı kadınlarda çok daha önemli bir hale gelir. Özellikle saçlarını boyatan kadınlar doğal ürün kullanımına ihtiyaç duyarlar. Çünkü saç boyalarında ne kadar organik boya tercih edilse de içerisinde kimyasal bulunur. Belirli aralıklarla saçlarını boyatan kadınlar ise kimyasallara daha fazla maruz kalır. Saçlar, bu kimyasal kullanımı sonucunda zarar görebilir. Özellikle kırılmanın olması saçların uzamamasına neden olur. Doğal ürünler tercih ederek saçların uzamasına da katkı sağlanabilir.

Erkekler ise dökülme sorununa çözüm aramak için doğal saç ürünlerini tercih eder. Aksi takdirde istenmeyen problemler de oluşabilir. Çünkü kimyasal içerikli ya da yanlış ürünlerin kullanılması saçlarda daha fazla dökülmeye neden olabilir. Üstelik bu dökülmeler kalıcı hale de gelebilir. Bu nedenle saç bakım ürünleri tercih ederken mutlaka en doğal ve işe yarar ürünlere yönelmek gerekir.

Yılan Yağı Nedir?

Yılan yağı, eski dönemlerden beri insanların saç sağlığı için kullandıkları doğal bir yağdır. İnsanlar her dönemde saçlarına oldukça önem vermiştir. Sağlıklı saçlara sahip olmak kişinin aynı zamanda kendine öz güven duyan biri olmasını da sağlar. Bir yerde karşımızdaki ile ilgili ilk dikkat çeken ayrıntıların başında saçlar gelir. Saçların her dönemde bu kadar önemli olmasının ana nedeni de budur.

Saçların önemli olması saç bakımının önemini de ortaya çıkarır. Kadınlar uzun ve gür saçlara ihtiyaç duyarken; erkekler dökülmeyen saçlar istemektedir. Bunu sağlayan en doğal ürün ise yılan yağıdır. Yılan yağının pek çok faydası mevcuttur. Hem saçların dökülmesini engeller. Hem de saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Bu nedenlerden dolayı kadınlar tarafından da erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Yılan Yağı Nasıl Elde Edilir?

Yılan yağının elde ediliş şekli aslında aynı balık yağı gibidir. Yılan yağı elde etmek için kullanılan yılanlar Güney Afrika Bölgesinden temin edilir. Bu bölgede yaşayan zehirsiz yılanlar preslenerek yağı elde edilir.

 Yılan yağı elde etmek için seçilen yılanların zehirsiz olması son derece önemlidir. Çünkü yılanda zehir olması; o zehrin kullanana da geçmesine neden olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için seçilen tüm yılanlar ikinci bir defa daha zehir testinden geçirilir. Bu sayede de sadece zehirsiz özel tür yılanların yağı elde edilmiş olur.

Yılan Yağının Faydaları Nelerdir?

Yılan yağı doğada bulunabilen en doğal yağların başında gelir. Yılan yağı tarih boyunca hep saç sağlığı açısından kullanılmıştır. Özellikle yılan yağı eski Mısır medeniyetlerinde kellik sorunu olan insanların tedavisi için kullanılır.

Yılan yağının tarih boyunca saç sağlığı için kullanılması günümüzde de devam eder. Yılan yağı içerisinde oldukça fazla bir şekilde Omega 3 bulunur. Omega 3 pek çok bakımdan insana etki eder. Saçların güçlenmesinde de yine Omega 3 etkilidir.

Yılan yağının dökülen saçlara çözüm olduğu da bir gerçektir. Bunun en önemli sebebi yılan yağı içerisinde EPA asidi bulunmasıdır. EPA asidi günümüzde piyasada bulunan neredeyse tüm saç dökülme karşıtı ürünlerin içerisinde bulunur. Çünkü saç çıkarmada EPA asidi oldukça etkilidir. Bu asidin en fazla bulunduğu ürün ise yılan yağıdır. Yılan yağının faydaları nedeni ile saç uzatmak ya da dökülmesine engel olmak isteyen kişiler tarafından kullanılır.

 

Yılan Yağı Saç Uzatır Mı?

Yılan yağının insanlara sağladığı en önemli fayda saç uzatmasıdır. Yılan yağı düzenli bir şekilde kullanılmaya başlandıktan sonra saçların da kısa sürede uzadığı görülecektir. Bu nedenle hem saç uzatmadaki başarısı hem de fiyatının oldukça düşük olması nedeni ile insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Güçsüz ve sağlıksız saçlar çok daha fazla dökülür. Dökülen saçların ise tekrar çıkması oldukça zordur. Bu konuda piyasada pek çok ürün bulunur. Ancak bu ürünler saçları tekrar çıkarmada etkisizdir. Bu konuda çözüm sağlayan en doğal ürün yılan yağıdır. Yılan yağı içerisinde bulundurduğu Omega 3 ve EPA asidi sayesinde saçlara canlılık ve güçlülük sağlar. Canlı ve güçlü saçlar ise dökülmesi en zor olan saçlardır. Bu sayede yılan yağı kullanarak saç dökülmesinden kurtulmak da mümkün hale gelir.

Saç Uzatmak İçin Yılan Yağı Kullanımı

Yılan yağı kullanımı ile sağlıklı saçlara ulaşmak mümkündür. Bu nedenle yılan yağının kullanımına oldukça özen göstermek gerekir. Etkili bir şekilde saç uzatmak için şu malzemelere ihtiyaç vardır:

  • Kısa ve normal saçlar için yarım tatlı kaşığı, uzun saçlar için bir tatlı kaşığı yılan yağı
  • Yarım tatlı kaşığı Hint yağı
  • Yarım tatlı kaşığı tatlı badem yağı
  • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
  • 2 ampul deksapentol
  • 2 ampul E vitamini

Tüm bu malzemeler ilk önce birbiri ile karıştırılır. Daha sonra saç derisine hafif şekilde bu karışım alınarak masaj yapılır. Burada saç derisinin hafif nemli olması gerekmektedir. Hatta işlem öncesinde saçın buhara tutulması daha etkili olur. Bunun nedeni buhara tutulan saç derisinin yumuşamasıdır. Bu sayede saçların içerisine karışım daha rahat bir şekilde nüfuz eder. Bu şekilde masaj yaptıktan sonra saç sarılır ve bir saat kadar bu şekilde beklenir. Bir saatin ardından saç durulanır.

Yılan yağının bu uygulaması sayesinde saçlar kısa sürede sağlıklı bir görünüme ulaşır. Bu uygulamayı haftada iki defa yaparak; oldukça çabuk uzayan saçlar elde edilebilir.